У нашому житті трапляються неприємні ситуації, в тому числі стосовно кримінальних справ. У такому випадку дуже важливо починати діяти вже на стадії висування підозри.

Для побудови грамотної та надійної лінії захисту необхідно зібрати докази вашої невинуватості, а також розуміти, на яких доказах будуватиметься звинувачення.

Щоб зробити все максимально ефективно й якісно, АТ ЮК «АРЕС» надає послугу адвокатського розслідування.Суть цієї послуги полягає в діяльності, що здійснюється адвокатом на стадії досудового розслідування у кримінальному провадженні в інтересах підзахисного з метою встановлення, виявлення та закріплення фактичних обставин справи, а також доказів, які мають значення для захисту прав, свобод і законних інтересів підозрюваного, обвинуваченого, постраждалого, цивільного позивача, цивільного відповідача.

Слід також пам’ятати про те, що прокурор, слідчий, дізнавач розслідують кримінальну справу в повному обсязі, в той час як перед адвокатом таке завдання не стоїть. Завданням адвоката є часткове розслідування, яке згодом допоможе побудувати лінію захисту та відстояти інтереси клієнта.

Згідно з чинним українським законодавством адвокат має такі повноваження:

  • подання запитів до установ, організацій, підприємств будь-якої форми власності;
  • зібрання відомостей щодо фактів, які можуть використовуватися як докази у справі;
  • ознайомлення, отримання документів або їхніх копій від юридичних осіб і громадян;
  • здійснення низки інших дій з метою захисту законних інтересів клієнта.

Важливим уточненням буде те, що якщо адвокатське розслідування не дало бажаних результатів або, навпаки, були виявлені негативні обставини – адвокат зобов’язаний зберегти це в таємниці, що, в свою чергу, певною мірою захищає інтереси клієнта. Але в разі отримання необхідних результатів розслідування докази, отримані адвокатом, мають юридичне значення і можуть бути використані під час розгляду справи в суді.

Таким чином, можна зробити висновок про те, що діяльність адвоката у цьому напрямі одностороння. Таке твердження можна зробити виходячи з того, що збираються лише ті докази, які виправдовують підозрюваного або обвинуваченого або пом’якшують його відповідальність. Крім того, різниця роботи адвоката й слідчого полягає в тому, що слідчий, збираючи докази, повинен дотримуватися принципу повного та об’єктивного відновлення обставин справи, тобто виявляти факти, посилаючись на які можна звинуватити чи виправдати (ДУЖЕ РІДКО) обвинуваченого.

Оскільки на слідчому, органі дізнання, прокуророві перебуває відповідальність за обґрунтованість обвинувачення, то, звичайно ж, пошук доказів, які виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, м’яко кажучи, ніяк не стимулюється. Таким чином, виявленням обставин, які грають на користь підозрюваного, обвинуваченого, займається виключно адвокат.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.