Як це не парадоксально звучить, але держава в особі своїх органів є найчастіше порушником прав і свобод громадян. На жаль, таке може трапитися у ситуаціях, коли, здавалося б, усе гранично зрозуміло і прийняти інше рішення просто не можна. В інших же випадках виною тому буває недосконалість законодавства, коли державний орган, навіть розуміючи всю абсурдність ситуації, просто не може вчинити інакше.

У разі порушення ваших прав суб’єктом владних повноважень є декілька можливих варіантів захисту. Серед них слід виділити два основних: адміністративне оскарження та звернення до суду.

Адміністративне оскарження – це звернення зі скаргою до вищого органу стосовно органу, який порушив ваші права. Головними перевагами такого оскарження можна назвати його економність, оскільки немає необхідності оплачувати судовий збір, і швидкість порівняно з розглядом справи судом. Однак не завжди адміністративне оскарження має свої результати у зв’язку з пропуском терміну на адміністративне оскарження (найчастіше не більше 30 днів від моменту порушення права) та небажанням державного органу об’єктивно переглядати свої ж рішення.

Судове ж оскарження, попри тривалість і сплату судового збору, є більш ефективним способом захисту прав та інтересів громадян з кількох причин.

По-перше, суд підходить до справи більш об’єктивно, оскільки оцінює доводи кожної зі сторін спору. Суддя є незалежним учасником процесу, а отже, він може об’єктивно вивчити обставини справи та прийняти справедливе рішення.

По-друге, під час судового провадження сторона спору має більше інструментів для захисту своїх прав: примусове витребування доказів, зупинення виконання оскаржуваного рішення, забезпечення позову тощо.

По-третє, рішення суду, яке набрало законної чинності, можна виконати примусово за участю органів державної виконавчої служби.

Юридична компанія має чималий досвід представництва інтересів фізичних і юридичних осіб у спорах з різними державними органами: податковою службою, митною службою, пенсійним фондом, фондом соціального страхування, фондом гарантування вкладів фізичних осіб, міграційною службою, госгеокадастром, держпраці та багатьма іншими.

Допомога наших адвокатів і юристів може полягати в такому:

– надання усних і письмових консультацій;

– складання скарг, позовних заяв, апеляційних і касаційних скарг, відзивів, пояснень, заяв, клопотань тощо;

– представництво інтересів в органах влади;

– представництво інтересів в судах у всіх інстанціях;

– супровід виконання рішення суду.

Звернувшись до юридичної компанії «АРЕС», ви отримуєте якісний захист своїх прав, а всю роботу за вас зроблять наші досвідчені юристи та адвокати.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.