Плануючи здійснювати медичну практику за допомогою відкриття підприємства, необхідно пройти відповідну акредитацію.

Для чого це потрібно? Це свого роду гарантія, що медичний заклад здатний якісно обслуговувати населення, дотримується стандартів у сфері охорони здоров’я і працівники якого також відповідають певним кваліфікаційним вимогам.

На сьогодні акредитація не є обов’язковою умовою для роботи медустанови, її можна проходити добровільно. Однак якщо ж ви все-таки вирішили її пройти, планувати її слід лише після отримання ліцензії у сфері охорони здоров’я (з медичної практики, виготовлення, торгівлі та імпорту медичних засобів).

Акредитація проводиться безпосередньо акредитаційними комісіями, які створюють і діють при МОЗ України. Для її проведення необхідно подати заяву встановленого зразка із пакетом обов’язкових документів:

1) статут підприємства;

2) документи, що підтверджують право на нерухоме майно, адреса установи та право на обладнання;

3) структура установи;

4) звіт про медичні кадри;

5) результати аналізу діяльності установи щодо якості послуг, які надаються.

Після розгляду й аналізу поданих документів комісія складає експертний висновок, в якому позначаються пропозиції про надання акредитації та присвоєння установі, на підставі затверджених критеріїв, певної категорії, або про відмову. Після складання висновку комісія протягом місяця приймає відповідне рішення, про яке в 10-денний термін повідомляє установу. У разі присвоєння установі акредитаційної категорії йому видається сертифікат, дія якого не може перевищувати три роки.

На сьогодні існує три акредитаційні категорії: вища, перша та друга. Під критерієм мається на увазі відсотковий показник під час оцінювання досягнення стандартів, який визначається у співвідношенні набраної закладом суми до максимально можливої суми балів. Розглянемо критерії, за дотримання яких можна отримати ту чи іншу категорію.

Установи, які надають первинну медичну допомогу:

– вища категорія установи за умови, якщо критерій становить від 90 до 100% від максимально можливого;

– перша категорія установи за умови, якщо критерій становить від 80 до 89% від максимально можливого;

– друга категорія установи за умови, якщо критерій становить від 70 до 79% від максимально можливого.

Установи, які надають вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу:

– вища категорія установи за умови, якщо критерій становить від 90 до 100% від максимально можливого (за наявності сертифіката про відповідність системи управління якістю, впровадженої в закладі, вимогам національного стандарту ДСТУ ISO серії 9000);

– перша категорія установи за умови, якщо критерій становить від 85 до 100% від максимально можливого;

– друга категорія установи за умови, якщо критерій становить від 70 до 84% від максимально можливого.

Від моменту видачі сертифіката установа відповідатиме за дотримання стандартів у сфері охорони здоров’я.

Отримання акредитації, попри її необов’язковість, досить-таки важлива річ. Отримавши її, ви зможете визначити оптимальний порядок і обсяг медичної діяльності, а також надати пацієнтам гарантію отримання якісної медичної допомоги.

Юридична компанія «АРЕС» пропонує такі послуги:

1) консультації з питання проведення акредитації;

2) погодження номенклатурних справ підприємства;

3) підготовка документів для проведення акредитації;

4) супровід процедури отримання акредитації;

5) інші юридичні послуги.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.