Конфлікти – невід’ємна частина нашого життя. Іноді їх можна уникнути, знайти компроміс або просто пристосуватися до думки іншої сторони. Існує безліч видів і класифікацій конфліктів, такі як глобальний, локальний, особистий... Природно, особисті конфлікти є найпопулярнішими, особливо часто такі конфлікти виникають на підґрунті виконання своєї роботи.

У практиці кожного лікаря траплялися конфлікти з пацієнтами, які, як правило, закінчувалися дуже швидко, оскільки пацієнт, висловившись убік лікаря, просто йшов. Однак невиключними є випадки, коли, починаючи конфлікт із лікарем, пацієнт погрожував судовими розглядами, вимаганням грошей або скаргою до контролюючих і правоохоронних органів. Іноді такі погрози можуть не пройти марно для медичного працівника, який згодом знайде цілу купу проблем, починаючи із позапланової перевірки МОЗ і закінчуючи анулюванням ліцензії.

Для того щоб уникнути неприємних ситуацій і наслідків від них, необхідно скористатися інститутом медіації між сторонами конфлікту (пацієнтом і лікарем). Суть медіації полягає в тому, що у конфлікті з’являється третя, незацікавлена сторона, яка допомагає сторонам дійти певної угоди щодо спору. Інститут медіації – явище не нове і воно тільки починає набирати обертів в Україні, бо добре зарекомендувало себе в інших країнах.

Явними перевагами залучення до спору медіатора є наявність досвіду роботи з різними типами людей, досвід у сфері врегулювання конфліктів, об’єктивне оцінювання ситуації, а також вміння пошуку сильних і слабких сторін у позиції кожної сторони.

Звертаючись за допомогою до АТ «ЮК «АРЕС», ви отримаєте комплексне вивчення проблеми, а також індивідуальний підхід до роботи з проблемним пацієнтом. Досвідчені юристи нашої компанії допоможуть урегулювати неприємний конфлікт ще на стадії його зародження і не допустити негативних наслідків для медичного працівника та установи, в якій він працює. Крім того, юрист, який має навички медіації, зможе досягти угоди з пацієнтом із максимальною користю для медичного закладу.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.