Дуже часто в повсякденному житті ми зустрічаємося з певними труднощами. Особливо актуальними є для кожного громадянина труднощі з питань оформлення тих чи інших документів. Часто виникають ситуації, коли правовстановлюючі документи оформлені з помилками, документи, що засвідчують особу або юридичні факти,також оформлені з помилками, або виникає необхідність установити факт родинних відносин між фізичними особами тощо.

Саме для вирішення таких питань чинний Цивільно-процесуальний кодекс передбачає окремий вид провадження, а саме провадження у справах про встановлення фактів, які мають юридичне значення.

Стаття 256 Цивільно-процесуального кодексу передбачає такі найпоширеніші випадки, коли необхідно встановити факти:

  • родинних відносин між фізичними особами;
  • перебування фізичної особи на утриманні;
  • реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення;
  • каліцтва, що необхідно для призначення пенсії або одержання допомоги із загальнодержавного соціального страхування;
  • належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження, що вказано в документі, не збігається з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, як зазначено у свідоцтві про народження або в паспорті;
  • народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження;
  • смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті;
  • смерті особи, яка зникла без вісті за обставин, які загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру.

Цей перелік фактів, які можна встановити в судовому засіданні, не є вичерпним. У рішенні суду можна встановити й інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих або майнових прав фізичних осіб, якщо згідно із законом не визначено іншого порядку.

Обов’язковою умовою прийняття до розгляду та винесення позитивного рішення є відсутність у такому конкретному випадку спору про право.

Якщо до подання позову в суд або під час розгляду справи буде встановлено наявність спору про право, заяву буде залишено без розгляду.

Цю категорію справ розглядають суди за місцем проживання особи, яка подає позов.

Безумовно, запорукою успішного вирішення вашої проблеми є звернення до юристів нашої компанії. Ми не лише надамо первинну консультацію з конкретного питання, але й підготуємо всі необхідні документиЮристи нашої компанії навіть без вашої особистої участі забезпечать бажаний результат у стислі терміни!

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.