Юристи нашої компанії надають послуги з юридичного супроводу придбання так званого заставного майна. Ми супроводжуємо процедуру купівлі житлової нерухомості, нежитлової нерухомості, транспортних засобів. Ми маємо чималий досвід супроводу придбання заставного майна, що дозволяє нам із упевненістю гарантувати нашому клієнту юридичну чистоту здійснюваної операції.

Ми надаємо послуги з супроводу угод щодо придбання іпотечного майна, заставного майна як на боці боржника, так і на боці покупця.

Захист прав боржника

Якщо у вас проблемний кредит, і ви дійшли згоди з банком, кредитною спілкою або приватною особою, спільно з кредитором буде реалізований предмет іпотеки або предмет застави. Як правило, добровільний продаж заставного майна одночасно супроводжується частковим прощенням боргу з боку кредитора боржнику. Завдання юриста – супроводити укладення такої угоди, а також дотримання кредитором своїх зобов’язань щодо прощення боргу.

Ми розуміємо різницю між реалізацією предмета іпотеки, предмета застави за згодою боржника залежно від того, ким виступає кредитор. Реалізація банківської застави, застави кредитної спілки або приватної особи відбувається по-різному.

Захист прав покупців заставного майна

Якщо ви прийняли рішення придбати заставне майно у банку, кредитної спілки або приватного осіб, то не варто турбуватися. Ми захистимо ваші інтереси та виключимо можливість ризиків придбання такого майна, адже ні для кого не секрет, що вартість такого майна менша за ринкову вартість.

Умовно можна розподілити купівлю заставного майна на такі види:

Купівля заставного майна за згодою боржника. Цьому способу придбання майна характерний досить тривалий процес погодження всіх умов придбання майна. Адже боржник, який погодився добровільно реалізувати своє майна, як правило, розраховує отримати різницю вартості такого майна, отримати від кредитора часткове прощення боргу, відсотків, штрафних санкцій.

Купівля майна на підставі рішення суду. Банк, кредитний союз або приватна особа мають право одержати рішення суду, яке дає право реалізувати предмет іпотеки і за рахунок отриманих коштів задовольнити свої фінансові вимоги до боржника. Ми аналізуємо таке рішення суду для того, щоб уникнути можливих ризиків придбання зазначеного майна. Перед безпосереднім укладенням угоди купівлі-продажу майна ми проводимо підготовку майбутньої угоди.

Купівля заставного майна на підставі іпотечного застереження. Такий спосіб придбання майна має специфічні особливості. Придбати заставне майно можна на підставі іпотечного застереження – під час укладення іпотечного договору кредитор (банк, кредитна спілка, приватний інвестор) і боржник доходять угоди, що в разі, якщо боржник не буде виконувати свої зобов’язання за кредитом, то банк має право продати предмет іпотеки будь-якому покупцеві.

Купівля майна «з балансу банку». Банки пропонують придбати заставне майно, власником якого вони є. Право власності кредитор набуває або за рішенням суду, або через процедуру публічних торгів. Ви купуєте квартиру, будинок, нежитлові приміщення в банку як у власника, але тільки юрист може проаналізувати підстави виникнення такого права.

Практика супроводу процедури придбання заставного майна свідчить, що маючи досвід роботи, можна убезпечити нашого клієнта від можливих ризиків.

Процедура супроводу купівлі заставного майна містить такі основні етапи:

– переговори із боржником, переговори з кредитором, погодження процедури;

– перевірка «юридичної чистоти» угоди;

– супровід укладення договору купівлі-продажу;

– виселення боржників;

– виписка прописаних осіб;

– інші послуги.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.