Договори є невід’ємною частиною нашого життя. Перераховувати приклади можна нескінченно – починаючи з банальної купівлі продуктів у супермаркеті й закінчуючи орендою/купівлею автомобіля або квартири. Якщо з першим прикладом усе цілком зрозуміло і питань не виникає, то угоди другого виду вимагають уважності та підготовки перед їх укладенням.

Як відомо, в українському законодавстві діє принцип свободи договору, а це означає, що сторони вільні в безпосередньому укладанні договору, виборі другої сторони та визначенні умов договору.

Перед укладанням договору перше, про що потрібно подумати, – це в якій формі його буде складено. Форма договору є дуже важливим фактором, оскільки в деяких випадках вона впливає на здійснення факту укладення договору.

Договір може бути складений в усній або письмовій формі. До усної форми можна вдатися у тих випадках, якщо зобов’язання за договором виконуються на момент його укладення. Будь-які інші правовідносини мають бути оформлені письмово.

Ви можете поставити питання: чи важливим є питання форми договору? Відповідь – так. Як уже було сказано вище, форма договору впливає на факт його укладення. Наприклад, уклавши договір тільки в простій письмовій формі, у той час як законодавством передбачено ще й вимогу його нотаріального посвідчення, він буде вважатися нікчемним. Як результат – такий договір не буде тягти за собою жодних юридичних наслідків. Тому визначення форми договору є важливим етапом під час його укладання.

Обдумуючи й включаючи до договору різні умови, необхідно простежити, щоб вони не обмежували права і не ставили у невигідне становище одну зі сторін. Це важливо, тому що в подальшому під час його виконання такий факт може негативно вплинути на ту або іншу сторону. На жаль, деякі сторони, користуючись юридичною неграмотністю другої сторони, навмисне включають у договір невигідні умови, про які, природно, не повідомляють. Прикладів, що це може бути, – дуже багато. Наприклад, визначення санкцій за невиконання зобов’язань за договором тільки для однієї сторони, невиправдано завищені штрафи за порушення договору тощо. Таким чином, аналіз договору є гарантією «не залишитися біля розбитого корита».

У цілому процедура аналізу та складання договору є роботою юриста. Якість укладеного договору в подальшому впливатиме не лише на характер взаємин між сторонами, але й на виконання у повному обсязі взятих на себе зобов’язань.

Юридична компанія «АРЕС» має багатий досвід щодо супроводу процедури складання й укладення різних договорів. Ми готові запропонувати вам як типові договори, так і внести виправлення у запропонований вами варіант договору. Наші юристи керуються лише інтересами клієнта, що виражається в погодженні найбільш прийнятного для нього варіанта договору.

Наша компанія пропонує такі види юридичних послуг:

1) супровід договірної роботи «під ключ»;

2) складання різних договорів для суб’єктів господарювання і пересічних громадян;

3) складання протоколів розбіжностей до договору та погодження тексту договору.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.