Практично будь-який спір можна вирішити двома способами: шляхом мирного врегулювання і в судовому порядку. Одним із видів мирного, досудового врегулювання спорів є медіація.

Медіація – добровільна і конфіденційна процедура позасудового врегулювання спору (конфлікту), в якій медіатор (посередник) допомагає сторонам у розумінні їх інтересів і пошуку ефективних шляхів досягнення взаємоприйнятного рішення.

Необхідно відзначити, що медіатор не є арбітром або суддею. Він не приймає якогось остаточного рішення у справі. Медіатор допомагає сторонам у проведенні переговорів для досягнення взаємоприйнятного рішення.

На сьогоднішній день медіацію можна провести у спорах різної категорії:

– примирення потерпілого і правопорушника, якщо скоєно злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості;

– налагодження відносин подружжя і встановлення нормальних взаємин поза шлюбом;

– доброчесне сусідство та інші земельні спори;

– порозуміння сторін у трудових правовідносинах;

– вирішення проблем щодо відшкодування моральної та/або матеріальної шкоди;

– у сфері корпоративного управління – врегулювання конфліктів між членами ради та встановлення меж між наглядом і управлінням, спорів акціонерів та інвесторів, між компанією і посадовими особами тощо;

– в адміністративних справах – урегулювання спору між органами державної влади або місцевого самоврядування і приватними особами, що спрямовано на мирне вирішення публічно-правових спорів, налагодження діалогу між громадянами й органами влади;

– у господарських спорах – між суб’єктами підприємницької діяльності;

– у міжнародних конфліктах.

Медіацію провести неможливо в ситуаціях, якщо спір відсутній (установлення факту), або спір виник унаслідок застосування насильства.

Основні переваги медіації порівняно із судовим урегулюванням спорів:

1) економія часу;

2) економія коштів;

3) конфіденційність і збереження репутації;

4) можливість вибрати формат і правила процедури.

Ініціювати медіацію можна як до початку судового розгляду, так і під час суду й навіть після прийняття судом рішення по суті.

Адвокати та юристи юридичної компанії «АРЕС» допоможуть організувати та провести медіаційну процедуру відповідно до ваших побажань. Ми гарантуємо швидкість і конфіденційність процесу, що сприятиме ефективності досягнення результату.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.