Місцевим органам влади, нотаріусам і банкам дозволили реєструвати юридичних осіб і фізосіб-підприємців. Відповідний закон ухвалили у Верховній Раді. Відтепер всі отримані від процедури кошти залишатимуться у місцевих бюджетах.

Сьогодні зареєструвати юридичну особу та фізособу-підприємця можна лише в Міністерстві юстиції. З 1-го січня наступного року ці повноваження за рішенням Верховної Ради переходять до місцевих органів влади, а також до акредитованих суб'єктів - нотаріусів і банків. Тож з нового року людина сама обираме - чиїми послугами скористуватися.

Роман Чумак юрист

Если ему нужно быстрее, без очереди, то он может обратиться к частному нотариусу. Естественно, там, скорее всего, услуги будут стоить дороже, чем в органах местного самоуправления. Соответственно, для этих субъектов это дополнительная работа, дополнительный заработок. Поэтому они, я думаю, будут с удовольствием подключаться. Возможно, у нас отпадет этот фактор коррупции. Не будет очередей.

На те, щоб реформа запрацювала наповну, парламентарі загадали півроку. Тобто до середини 2016-го зареєструвати фіз- чи юрособу можна буде і в тервідділенні мінюсту, і за допомогою нових суб"єктів. Щоправда, як саме отримати необхідну акредитацію, на законодавчому рівні ще не вирішили.

Роман Чумак юрист

Мы пока не понимаем, как нотариусы и банки, каким они должны соответствовать требованиям для аккредитации, какой это порядок. Т.е. на данный момент за месяц, не знаю даже, насколько это реально принять эту нормативную базу.

Незважаючи на певну невизначеність, органи Міністерства юстиції в Харківській області запевняють: готові до будь-яких нововведень.

Наталія Когут заступник начальника Головного теруправління юстиції в Харківській області з питань держреєстрації

На даний час Харківська область найбільш активно співпрацює з центрами надання адміністративних послуг. Також найкращі показники в Україні серед передачі цих повноважень нотаріусам. Однак на даний час ще зарано говорити, які наслідки може мати прийняття цього закону.

Якщо ж нову законодавчу базу таки ухвалять, то від такої реформи, вважають юристи, виграють, в першу чергу, місцеві бюджети. Адже частина коштів у вигляді сборів від реєстрації поповнюватиме скарбничку того чи іншого населеного пункта.

Источник: Харьковские Известия

© Юридическая компания "АРЕС". Все права защищены. Использование материалов и новостей сайта разрешается при условии ссылки на www.areslex.com. Обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в любом абзаце на цитируемую статью или новость.