Вирішивши вирушити в подорож, того ж дня, 5 жовтня 2019 року, чоловік уклав договір про медичне страхування подорожуючих зі страховою компанією щодо себе та своїх дітей. Дія цього договору поширювалася на всі країни світу, окрім країн Південної та Північної Америки. Того ж дня наш герой разом із сім’єю вилетіли до Об’єднаних Арабських Еміратів.

Прибувши до місця призначення, сім’я пішла на море. Під час купання чоловік наступив на морського їжака, внаслідок чого отримав травму лівої ноги. Сім’я марно протягом двох годин телефонувала до страхової компанії, проте ніхто їм не відповідав.

У результаті чоловік звернувся за медичною допомогою, витратив 500 еміратських дихрамів (АЕD) на консультацію та був направлений на операцію із видалення голок морського їжака з постраждалої ноги, яка проводилася під місцевим знеболювальним і обійшлася нашому герою у 5550 еміратських дихрамів (АЕD) із особистої кишені за один день перебування в ОАЕ. Таким чином, сім’я витратила 6050 еміратських дихрамів (АЕD) особистих коштів, що становить у гривневому еквіваленті понад 39 тисяч 790 грн за курсом НБУ на конкретний день.

Після поверненню до України чоловік почав вимагати у страхової компанії компенсацію. Але страхова компанія відмовилася виплатити цю суму клієнтові. Чоловік звернувся з позовом до суду. Однак страхова компанія заперечувала вимоги, оскільки договором медичного страхування було встановлено, що страхуванням не покриваються і не підлягають відшкодуванню страховиком медичні й інші витрати на амбулаторну поліклінічну допомогу протягом першої доби дії договору страхування. До того ж компанія відзначила, що чоловік знав про таку умову договору, але погодився на неї, оскільки він був дешевший.

А оскільки договір було укладено 5 жовтня 2019 року і медична допомога в ОАЕ була надана того ж дня, то за договором медичного страхування такі витрати не покривалися.

Однак у договорі існували й винятки: якщо навіть протягом першої доби дії договору потрібна екстрена невідкладна медична допомога, що пов’язана з порушенням цілісності кісток і зв’язкового апарату, то страховик покриває такі витрати.

У наданих позивачем медичних документах відсутні відомості про пошкодження цілісності кісток та/або зв’язкового апарату, в зв’язку з чим суд ухвалив рішення, що травма чоловіка не є страховим випадком і витрати, пов’язані з нею, страхування не покриває.

© Юридическая компания "АРЕС". Все права защищены. Использование материалов и новостей сайта разрешается при условии ссылки на www.areslex.com. Обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка в любом абзаце на цитируемую статью или новость.