Важливим документом платника податку на додану вартість є свідоцтво платника ПДВ. Для реєстрації платником ПДВ особа має перебувати на обліку в податковому органі за місцем знаходження або місцем проживання відповідно до Порядку обліку.

Після реєстрації юридичної особи або прийняття рішення щодо переходу на іншу систему оподаткування до органів державної податкової служби необхідно подати заяву про реєстрацію відповідно до форми № 1-ПДВ, яка міститься у додатку 1 Постанови № 79.

Особі, потенційному платнику податку на додану вартість, присвоюється дванадцятизначний код – у разі реєстрації юридичної особи, і десятизначний – у разі реєстрації ФОП.

Протягом 10 днів податкова розглядає заяву й видає свідоцтво.

Існує два варіанти отримання свідоцтва:

– особисто в руки заявнику або довіреній особі;

– шляхом відправлення поштою, за умови оплати пересилання одержувачем свідоцтва. Важливо знати, що в разі вибору відправлення поштою свідоцтво надсилається за місцем податкової адреси заявника.

В обов’язковому порядку реєстрація платником ПДВ здійснюється відповідно до п. 181.1 статті 181 Податкового кодексу України у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з поставки товару/послуг протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 300 000,00 (триста тисяч) гривень. У такому випадку особа зобов’язана зареєструватися платником ПДВ у податковому органі за місцем свого перебування.

Слід зазначити, що на сьогодні відсутні будь-які вимоги щодо розміру установчого фонду, кількості працівників тощо.

Процедура отримання свідоцтва платника ПДВ хоч і була спрощена останнім часом, але досі залишається складною й потребує не лише наявності знань нормативної бази, але й практичного досвіду.

Юридична компанія «АРЕС» уже багато років займається наданням послуг такого виду й успішно зарекомендувала себе на ринку. Наші юристи нададуть повний комплекс послуг з оформлення свідоцтва платника ПДВ й інших подібних документів.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.