Президенту України

____________________________________
01220, м. Київ, вул. Банкова, буд. 11

П. І. Б. засудженого,

що відбуває покарання у ______________

установі виконання покарань __________

Адреса: ____________________________

КЛОПОТАННЯ (про помилування)

 

__.__.20__ р. _____________ районним судом ____________ області у справі № ___/___/__ було винесено вирок про визнання мене, Кузьменко В. П., винним у вчиненні злочинів, передбачених ст. ____

ч. 1, ____ ч. 1 КК України та призначено:

за ст. _____ ч. 1 КК України – ___ (_____) років позбавлення волі;

за ст. _____ ч. 1 КК України – ___ (_____) роки позбавлення волі.

На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначено покарання у вигляді ____ (________) років позбавлення волі.

Початок строку відбуття покарання обчислюється з ___ _________ 20___ року.

Призначене покарання я поки що відбуваю в ____________ установі виконання покарань ____.

Переконливо прошу вас помилувати мене, повністю звільнивши від подальшого відбування покарання або замінити мені невідбуту частину покарання більш м’яким покаранням з таких підстав:

  • Я є людиною похилого віку та до закінчення строку відбуття покарання можу не дожити.
  • Злочини, за які мене засуджено, розкриті за мого сприяння. Я зізнався у злочині та розкрив усі подробиці для того, щоб слідство закінчилося і справу було передано до суду. В справі не було жодного прямого доказу, який свідчив би про мою провину. Ця обставина врахована судом як пом’якшувальна та свідчить про те, що я цілком усвідомив свою провину та, зізнавшись у скоєному, посприявши розкриттю злочину, довів, що не становлю значної суспільної небезпеки.
  • За місцем відбування покарання характеризуюся позитивно і порушень режиму утримання не допускаю.
  • Я повністю усвідомив свій вчинок, вчинений мною злочин і щиро розкаявся в ньому, став на шлях виправлення та не становлю суспільної небезпеки. Я позитивно характеризуюся як чесна та порядна людина, спокійна і неконфліктна.
  • Ці злочини були вчинені мною вперше вже у похилому віці. Я повністю усвідомив свою помилку та її наслідки.

Відповідно до положення про порядок здійснення помилування, затвердженого Указом Президента України від __.__.____ року № ___/____ це Положення визначає порядок здійснення Президентом України помилування відповідно до пункту 27 частини першої статті 106 Конституції України.

Помилування засуджених здійснюється у вигляді:

  • заміни довічного позбавлення волі на позбавлення волі на строк не менше двадцяти п’яти років;
  • повного або часткового звільнення від відбування як основного, так і додаткового покарання;
  • заміни покарання або не відбутої його частини більш м’яким покаранням.

Право клопотати про помилування має особа, яка засуджена судом України і відбуває покарання в Україні.

Клопотання про помилування може бути подано після набрання вироком законної чинності, а у разі розгляду справи в касаційному порядку – після прийняття рішення відповідним судом.

Клопотання про помилування особою, засудженою судом України, яка відбуває покарання в Україні, або засудженою судом іноземної держави та переданою для відбування покарання в Україну без умови про незастосування помилування, подається через адміністрацію установи виконання покарань або іншого органу, який здійснює виконання кримінальних покарань. Адміністрація в установленому порядку реєструє клопотання і протягом п’ятнадцяти днів з дня подання направляє його до Адміністрації Президента України разом із копіями вироку, ухвали та постанови суду, докладною характеристикою про поведінку особи та ставлення її до праці з викладеною письмово думкою адміністрації і, як правило, спостережної комісії або служби у справах неповнолітніх про доцільність помилування, а також іншими документами і даними, які мають значення для розгляду питання про застосування помилування.

ПРОШУ:

Помилувати мене, П. І. Б., повністю звільнивши від подальшого відбування покарання або замінити невідбуту частину покарання більш м’яким покаранням.

Додаток: копія вироку, характеристика та ін.

____ ____________ 20__ р. _________________/ П. І. Б. (засудженого)

 

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.