Законодавство:

  • Міжнародний пакт про громадянські та політичні права було прийнято Генеральною Асамблеєю ООН 16 грудня 1966 року.

Термін звернення – термін звернення не обмежений.

Що потрібно знати для звернення до Комітету Організації Об’єднаних Націй з прав людини?

1. Комітет з прав людини отримує та розглядає повідомлення від окремих осіб, які стверджують, що вони є жертвами порушення їхніх прав тією чи іншою державою – учасницею положень пакту. Цю функцію комітету було закріплено у Факультативному протоколі до пакту. Факультативний протокол було прийнято Генеральною Асамблеєю одночасно із самим пактом 16 грудня 1966 року.

2. Хто може звернутися зі скаргою? – Будь-яка особа, яка вважає, що її права порушені, представник особи, адвокат.

3. Щодо прийнятності вашої заяви

Перш ніж звертатися із заявою, необхідно ґрунтовно вивчити всі обставини для оцінювання можливої прийнятності майбутнього заяви, поданої до Комітету ООН з прав людини.

Під час розгляду питання про прийнятність комітет ураховує декілька факторів:

1. Якщо ви дієте від імені іншої особи, чи маєте необхідний дозвіл або у вас є інші підстави для того, щоб діяти подібним чином?

2. Чи є ви (або особа, від імені якої вами подано скаргу) жертвою передбачуваного порушення?

Ви маєте довести, що особисто стосовно вас безпосередньо порушене законодавство, політика, практика, дія чи бездіяльність держави-учасниці, яка, як ви стверджуєте, порушила або порушує ваші права. Формальна вимога прийнятності звернення – вичерпання всіх національних засобів національного захисту.

4. Обґрунтованість поданої заяви

Дуже важливо під час звернення обґрунтовувати порушені права, а не абстрактно стверджувати про порушення. Викладення фактів і обставин вашої справи має бути здійснене у логічній послідовності з обов’язковим зазначенням, коли, ким і в який спосіб були порушені ваші права.

5. Після реєстрації вашого звернення та вирішення питання прийнятності відбувається сама процедура розгляду поданого звернення.

Вам слід пам’ятати про те, що з огляду на значну кількість справ, які подаються на розгляд відповідно до Факультативного протоколу, термін між початковим поданням та остаточним рішенням Комітету може становити декілька років.

До заяви мають бути додані всі наявні у вас матеріали справи.

Наші послуги:

1. Вивчення матеріалів справи та підготовка висновку з питання можливої прийнятності.

2. Підготовка звернення до Комітету Організації Об’єднаних Націй з прав людини.

3. Комплексний супровід.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.