У зв’язку з війною та загрозою ракетних обстрілів для захисту себе та своїх родин частина населення бажає виїхати за кордон. Однак, виїзд чоловіків призовного віку обмежений через мобілізацію та воєнний стан. Тим не менш, законодавство України містить певні винятки та дозволяє перетинати кордон окремій категорії осіб, зокрема, тим, у кого на утриманні 3 та більше неповнолітніх дітей або тим, хто виховує дитину до 18 років самостійно.

Пенсійний фонд може призупинити виплату пенсій окремим громадянам. Це стосується, насамперед, тих пенсіонерів, які залишилися на окупованих територіях, а також в зоні бойових дій. Підставою для зупинення нарахування і виплати пенсії є рішення органів Пенсійного фонду України, яке буде прийматися у тому разі, якщо пенсіонер не знімає пенсійні виплати з банківської картки більше 6 місяців поспіль, у тому числі не розраховується карткою в аптеці, магазині тощо. Норма ця не нова, раніше це правило діяло на отримання пенсії на Укрпошті, тобто якщо людина не приходила і не отримувала пенсію 6 місяців і більше, то нарахування і виплата такої пенсії призупинялась.

Війна України з російською федерацією зламала плани багатьох людей. Хтось збирався у відпустку, інші шукали нові виклики, а дехто планував упорядкувати свої документи.

Станом на 1 січня 2021 року, за даними Державної служби статистики, в Україні налічується 2 мільйони 703 тисячі людей з інвалідністю. Як відомо, інвалідність підтверджується довідкою МСЕК. Вона, у свою чергу, дає право користатися відповідними пільгами. У багатьох людей закінчення строку дії такої довідки припало на час воєнний дій, а пройти черговий огляд іноді не вбачається за можливе. То що ж робити в такій ситуації, чи означає це те, що особа втрачає інвалідність і, як наслідок, право на користування пільгами? Одразу скажемо – ні.

З 01 жовтня 2022 року в Україні планують розпочати реалізацію програми «Доступна іпотека». Програма націлена на допомогу українцям, які втратили житло, а також підтримку сектору економіки у сфері будівництва.  

Першочергово програма розрахована для 4 категорій громадян, а саме: військослужбовці за контрактом, працівники сектору безпеки та оборони; медичні працівники; педагогічні працівники, а також науковці. 

З 01 жовтня 2022 року, згідно наказу Міністерства Оборони України № 313 жінки, певних професій зобов’язані стати на військовий облік. Наказом передбачено 14 спеціальностей та 7 професій, а також перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями.  

Ідеться про такі спеціальності: 

28 липня 2022 року до Верховної Ради України надійшов законопроект 7606 «Про внесення змін до Законів України «Про громадянство України» та «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо умов прийняття до громадянства України». Ним пропонується внести зміни в процедуру прийняття до громадянства, зокрема, встановлюються нові умови для осіб, які бажають набути громадянство України. Розберемо докладніше.

По-перше, потрібно знання основ Конституції України та історії України. Це одна з нових умов прийняття до громадянства. Полягає вона в тому, що іноземець або особа без громадянства повинні будуть скласти іспит з основ Конституції України та історії України. Порядок складання такого іспиту буде встановлений Кабінетом Міністрів України.

З початку повномасштабної військової агресії населені пункти України систематично зазнають ракетних ударів та бомбардувань, артилерійських та мінометних обстрілів. Звичайно, все передбачити практично нереально, але неухильне дотримання вимог і правил цивільного захисту в більшості випадків рятує населення від смерті та каліцтв.

Події в місті Кременчуку на Полтавщині, коли вдень 27 червня війська рф завдали ракетного удару по торговельно-розважальному центру, в якому знаходилась велика кількість відвідувачів, показали що нехтування керівництвом торгового центру оповіщення про повітряну тривогу призвело до загибелі багатьох людей.

19 липня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01 липня 2022 року № 2352-ІХ. Закон містить багато значущих змін щодо організації трудових відносин, тому варто їх розібрати.

Встановлення правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України

У відповідь на підтримку народу України та прийняття у Республіці Польща Закону «Про допомогу громадянам України у зв’язку із збройним конфліктом на території цієї країни» 11 липня 2022 року  Президент України вніс проект Закону України «Про встановлення правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України». 

Даний законопроект розроблено з метою вдосконалення умов проживання громадян Республіки Польща, а також встановлення нових правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України. 

18 липня 2022 року Верховна Рада України прийняла за основу законопроект № 7531, яким передбачається внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» щодо заборони примусового стягнення боргів за житлово-комунальні послуги у період воєнного стану. Даний законопроект пересікається з іншим – законопроект № 7317, яким пропонуються глобальні зміни в процедурі примусового виконання в умовах воєнного стану. То що ж нового пропонує законодавець.

Так, у разі прийняття цих нормативно-правових актів, будуть зупинені на період дії воєнного стану всі виконавчі дії у виконавчих провадженням з виконання рішень, боржниками за якими є:

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.