Посвідка на проживання дає можливість іноземцеві мешкати на території іноземної держави без необхідності відмови від свого громадянства. Існує два види посвідок на проживання: тимчасова й постійна.
Тимчасова посвідка на проживання: оформлюється близько 15-ти робочих днів в органах міграційної служби. Підставами для отримання є:
- офіційне працевлаштування (тимчасовий контракт, трудовий договір);
- перебування в шлюбі з громадянином України менше двох років;
- період навчання у навчальному закладі;
- участь у міжнародних проєктах тощо.
Найпопулярніша серед вищеперерахованих причин – возз’єднання сім’ї. До цієї причини належить переїзд до одного з членів подружжя, батьків до сина або навпаки. Нюансом цього є те, що той, до кого приїжджають, має бути громадянином України, а той, хто приїжджає, повинен мати візу.
Постійна посвідка на проживання: оформлюється близько місяця в органах міграційної служби. Підстави видачі: квотні та позаквотні.
До квотних підстав належать:
- особи, які переїжджають до рідних;
- особи, що бажають займатись інвестуванням у державні підприємства.
До позаквотних підстав належать:
- особи, які довели свою етнічну належність до українців;
- особи, що народилися на території України до 24 серпня 1991 року.
Заміна постійної посвідки на проживання відбувається у 25- та 45-річному віці. Це правило стосується паперової ПНПП. Стосовно ID-карти, її потрібно замінювати кожні 10 років.
Для отримання такої послуги ви можете звернутись до нашої компанії, оскільки допомога професійного юриста допоможе уникнути нюансів українського законодавства, які виникають у зв’язку з його мінливістю.