Постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2022 року № 179 були внесені зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, якими спрощено вимоги для виїзду дітей за кордон.

По-перше, виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, може бути здійснений в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування.

По-друге, для перетинання кордону потребуються наступні документи:

  • що підтверджують сімейні звʼязки з дитиною (у разі супроводження одним з батьків, бабою, дідом, повнолітнім братом, сестрою, мачухою, вітчимом);
  • письмова заява одного з батьків дитини, завірена органом опіки та піклування (у разі супроводження іншою особою);
  • паспорт громадянина України або свідоцтво про народження дитини.

По-третє, для перетину кордону з дитиною у супроводі вищенаведених осіб не потрібна нотаріально посвідчена згода другого з батьків!

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.