Сімейні справи – це завжди особистісні категорії справ, із якими доводиться мати справу сучасному адвокату, оскільки перед ним викладають факти найпотаємнішого – особистого життя людини. Мова в цій статті піде про таке правове явище, як визнання шлюбу фіктивним, або, іншими словами, недійсним. У нашій країні, як і в багатьох інших країнах світу, в законодавстві закріплене таке поняття, як «презумпція правомірності шлюбу». Що ж це означає?

За загальними правилами шлюб є дійсним, якщо він пройшов процедуру реєстрації в органах реєстрації актів цивільного стану. При цьому слід зазначити, що всі правові наслідки виникають до фактичного звернення людини до суду або до вирішення цієї справи в позасудовому порядку.

Наша фірма пропонує вам комплекс послуг, завдяки яким ми допоможемо вам визнати шлюб фіктивним і розірвати його. На етапі консультації нашими фахівцями буде проаналізовано повною мірою ситуацію, а також запропоновано оптимальний шлях проходження всіх необхідних інстанцій для досягнення нашої з вами мети. Як і всі адвокати, ми спочатку вдаємося до позасудового порядку врегулювання спору, але при цьому ми завжди готові піти до суду, якщо всі можливості позасудового порядку врегулювання спору будуть вичерпані.

Насамперед наші спеціалісти уважно вивчають ситуацію клієнта, а після цього порівнюють її з тими інструментами врегулювання, які закріплені в нашому українському законодавстві. Усі інструменти врегулювання закріплені безпосередньо у Сімейному кодексі України. Відповідно до вищевказаного Кодексу існує три обставини, за яких шлюб може бути визнано недійсним:

1. Шлюб може бути визнаний недійсним згідно із законом.

2. Шлюб може бути визнаний недійсним за рішенням суду.

3. Шлюб може бути визнаний недійсним унаслідок вирішення спору.

Варто звернути увагу на статтю 38 і статтю 39 Сімейного кодексу України. У них закріплені підстави недійсності шлюбу згідно із законом:

  • Недотримання вимог шлюбного віку.
  • Недотримання вимог добровільності, одношлюбності.
  • Одночасне перебування у зареєстрованому шлюбі з іншою особою.
  • Наявність реєстрації шлюбу з недієздатною особою.
  • Наявність факту реєстрації шлюбу між братом і сестрою, а також родичами прямої лінії безпосередньо.

За наявності вищезгаданих підстав застосовується позасудовий порядок визнання шлюбу фіктивним. У цьому випадку ми складаємо заяву до ЗАЦСу, додаючи всі необхідні документи для аргументації наших вимог. Як приклад це може бути свідоцтво про шлюб з іншою особою або документи, що вказують на близьку спорідненість між подружжям.

А якщо всі інструменти позасудового врегулювання ситуації вичерпані, наші фахівці йдуть до суду. Визнання шлюбу фіктивним у такому разі здійснюватиметься на підставі статей 40–41 Сімейного кодексу України.

Чим буде корисна наша допомога? Незалежно від способу врегулювання ситуації, зрештою, важливою є аргументованість позивача, оскільки суд, з огляду на надану нами аргументацію, аналізуватиме, наскільки цей шлюб порушив права позивача, тривалість спільного проживання, характер взаємовідносин між подружжям та інші чинники, які мають значення у зазначеній справі.

Якщо ж клієнтові усе-таки доведеться йти до суду, всі процедури, починаючи з підготовки позовної заяви й закінчуючи отриманням рішення суду та введенням його в дію, перебувають на наших плечах, а правильність оформлення, відсутність граматичних помилок і конструктивність викладеного лише сприяють прийняттю рішення на нашу користь.

Наостанок слід зазначити, що ми завжди готові взятися за подібну роботу, тому якщо у вас назріло таке питання, звертайтеся до нашої фірми, ми зробимо все в кращому вигляді, в найкоротші терміни та «під ключ».

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.