У зв’язку з військовими діями в Україні частина наших громадян опинилася резидентами інших країн, що, у свою чергу, має значення у разі вступу в спадок. Питання про розмір податку на спадщину квартири є одним із найпоширеніших у мережі.

Процедура оформлення спадщини в Україні, якщо спадкоємець – іноземець, громадянин чи резидент іншої країни, має деякі особливості.

Під час оформлення спадщини нотаріус визначає, є спадкоємець резидентом України чи ні.

Податок на спадщину нерезидент сплачує у розмірі 19,5% від оцінної вартості успадкованого майна. Оцінку майна здійснює незалежний експерт.

Податок під час вступу в спадщину стягується до видачі свідоцтва про право на спадщину, інакше спадщина оформлена не буде.

Податок на спадщину нерезидент може зменшити кількома способами:

1. Довести нотаріусу, що є резидентом України. Це можливо, підтвердивши проживання особи в Україні на постійній основі. Факт постійного місця проживання в Україні має значення, якщо особа прожила на території України у будь-якій адміністративно-територіальній одиниці понад 6 (шість) місяців. Іноземець, особа без громадянства, яка перебуває на законних підставах в Україні, зобов’язані протягом 10 днів зареєструвати своє місце проживання. Реєстрація здійснюється шляхом внесення до паспортного або іншого документа відомостей про місце проживання особи.

Документом, що підтверджує перебування особи на території України понад 183 календарних днів, є паспортний документ, інший документ, в якому містяться відомості про факт проживання на території України, та документи, що підтверджують право власності або право користування на житло, визначене ним як місце проживання в Україні.

2. У разі оформлення спадщини через суд особою такий податок не сплачується.

Наприклад, у разі відсутності правовстановлюючих документів на майно необхідно звернутися до нотаріуса для видачі ухвали про відмову в оформленні спадщини. Ця ухвала нотаріуса буде підставою для звернення до суду з метою оформлення спадщини.

Наша компанія надає допомогу в оформленні спадщини, у тому числі в судовому порядку. Детальніше про умови надання послуги ви можете уточнити у наших юристів.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.