Події з 24 лютого 2022 року негативно вплинули на всі процеси у нашій державі. Найстрашніше, що це опинилося наслідком утрати життя багатьма нашими захисниками. Але в будь-якому разі війна закінчиться, й потрібно буде вирішувати юридичні питання, пов’язані з військовослужбовцями, які померли на тимчасово окупованій або підконтрольній Україні території.

Проте у пересічних громадян може виникати чимало питань, зокрема, чи потрібна заява про видачу свідоцтва про смерть і куди з нею звертатися, які документи необхідні для отримання свідоцтва про смертьтощо. У цьому вам може допомогти військовий адвокат або військовий юрист.

Юридична компанія «Арес» пропонує вам послугу встановлення факту смерті військовослужбовця в судовому порядку.

Необхідно зазначити, що іноді родичі не можуть отримати свідоцтво про смерть військовослужбовця, який помер у боях за нашу державу. Пояснюють це тим, що в таких ситуаціях складно отримати відповідне документальне підтвердження факту смерті. Тому вирішити вищезазначене питання можливо лише в суді.

Суди України розглядають справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті. На сьогодні законодавство визначає особливості провадження у справах про смерть особи на тимчасово окупованій території України.

Заяву про встановлення факту смерті розглядає суд за місцем проживання заявника. Такі справи мають бути розглянуті невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду. Зазвичай строк розгляду справи може становити до 1 місяця.

Після отримання рішення суду про встановлення факту смерті ви зможете звернутися до відділів РАЦС та отримати свідоцтво про смерть. Окрім того, у разі втрати свідоцтва ви зможете з легкістю отримати дублікат свідоцтва про смерть.

То для чого ж потрібно встановлювати факт смерті? Установивши такий факт, родичі померлого зможуть звернутися до нотаріуса для заведення спадкової справи та вирішення питання з майном померлого.

Наші юристи можуть допомогти вам у встановленні факту смерті військовослужбовця. Ви не витрачатимете час на відвідування судів та інших органів, адже ми зробимо це за вас. Єдине – ви маєте надати нам відповідну інформацію та документи.

 

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.