08 липня 2022 року Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про внесення змін до Закону України «Про споживче кредитування» щодо врегулювання простроченої заборгованості на період воєнного, надзвичайного стану. Що це означає і кого це стосується?

Законодавець пропонує тимчасово, на період дії воєнного, надзвичайного стану та протягом шести місяців після його припинення чи скасування, встановити заборону на врегулювання простроченої заборгованості осіб, на яких розповсюджується Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». До них відносять:

  • військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, які проходять військову службу на території України, і військовослужбовців зазначених вище військових формувань та правоохоронних органів - громадян України, які виконують військовий обов'язок за межами України, та членів їх сімей;
  • військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов'язаного з проходженням військової служби, та членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти;
  • військовозобов'язаних та резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, і членів їх сімей;
  • членів добровольчих формувань територіальних громад під час їх участі у заходах підготовки добровольчих формувань територіальних громад, а також виконання ними завдань територіальної оборони України.

Чого стосується встановлена заборона? Кредитодавець (у тому числі новий кредитор), колекторська компанія та інші фізичні та юридичні особи, які залучені на договірних засадах кредитодавцем, не можуть взаємодіяти за власною ініціативою зі споживачем (особи, зазначені вище) та їх близькими особами, представниками та спадкоємцями. Для цього, споживачу-військовослужбовцю потрібно повідомити кредитодавця про свою належність до відповідної категорії споживачів та про бажання припинити взаємодію. Після цього, врегулювання питання щодо простроченої заборгованості припиняється на час дії воєнного/надзвичайного стану та протягом шести місяців після його припинення чи скасування.

Отже, держава намагається забезпечити соціальний захист громадян України, які захищають суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їхніх сімей та їх найближче оточення, що дозволить таким особам зосередитись на якісному виконанні свого військового обов’язку та бойових завдань, поставлених військовим командуванням України.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.