З початку запровадження воєнного стану 24 лютого 2022 року чоловікам віком від 18 до 60 років було заборонено виїжджати за межі України. Проте, такі обмеження не торкнулися деякі категорії осіб, серед яких студенти денної або дуальної форми навчання фахової передвищої та вищої освіти в іноземних навчальних закладах.

Так, для перетину кордону вказаним особам, як зазначила Держприкордонслужба України, необхідні наступні документи:

  1. студентський квиток або студентська віза;
  2. перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі;
  3. військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією);
  4. довідка, видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти.

Отже, за наявності всіх цих документів, студента мають безперешкодно пропустити через кордон. Однак, завжди можуть бути різні форс-мажори. Справа в тому, що інколи співробітники Держприкордонслужби можуть перешкоджати таким особам в реалізації їхнього права на перетин кордону. Причини можуть бути різні – перевірка достовірності видачі документів військоматами, перевірка особи по різноманітним інформаційним базам тощо. Що ж робити в цій ситуації?

По-перше, слід розʼяснити прикордоннику про наявність права на виїзд за межі України. Зокрема, послатися на розʼяснення Держприкордонслужби України, яке розміщено на їхньому офіційному веб-сайті: https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-v-umovah-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu/.

Якщо ж не вдається досягти бажаного результату, вимагати особистого прийому з начальником пункту пропуску.

По-друге, варто зателефонувати за наступними номерами задля подання скарги та врегулювання проблеми:

  • Урядова «гаряча лінія» - 1545 (дозволяє оперативно вирішувати проблемні питання);
  • Служба «Довіра» Держприкордонслужби України – (044) 527-63-63 або 1598 (надання громадянам юридичної допомоги з питань перетинання державного кордону України).

По-третє, перед поїздкою за кордон також можна звернутися письмово до Держприкордонслужби України для отримання консультації щодо перетинання державного кордону України та щодо можливого існування тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон, яка оформлюється у формі листа. Надалі, дану консультацію варто надати при перетині кордону. Вона створить вам додаткові умови для безперешкодного перетину державного кордону.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.