18 липня 2022 року Верховна Рада України прийняла за основу законопроект № 7531, яким передбачається внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» щодо заборони примусового стягнення боргів за житлово-комунальні послуги у період воєнного стану. Даний законопроект пересікається з іншим – законопроект № 7317, яким пропонуються глобальні зміни в процедурі примусового виконання в умовах воєнного стану. То що ж нового пропонує законодавець.

Так, у разі прийняття цих нормативно-правових актів, будуть зупинені на період дії воєнного стану всі виконавчі дії у виконавчих провадженням з виконання рішень, боржниками за якими є:

  • Підприємства оборонно-промислового комплексу, визначені в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
  • Органи військового управління, з'єднання, військові частини;
  • Вищі військові навчальні заклади;
  • Військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти;
  • Установи та організації, які входять до складу Збройних Сил України;
  • Рішенняпро стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Особливої уваги слід приділити пункту 6, адже він стосується всіх фізичних осіб, які мають борги по комунальним послугам. Це означає, що після набрання чинності вищенаведеними актами законодавства, виконавчі провадження стосовно фізичних осіб по примусовому стягненню боргів за житлово-комунальні послуги будуть фактично зупинені. Виконавці не зможуть стягувати кошти з банківських карток, звертати стягнення на заробітну плату та нерухоме майно. Але, слід розуміти, що внаслідок цього не буде списання боргів. Особа буде залишатись боржником до поки не виплатить всю заборгованість.

Тому, рекомендуємо слідкувати за новинами, та після набрання чинності законопроектами звернутися до виконавчої служби із заявою про зупинення вчинення виконавчих дій щодо стягнення боргів за житлово-комунальні послуги.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.