28 липня 2022 року до Верховної Ради України надійшов законопроект 7606 «Про внесення змін до Законів України «Про громадянство України» та «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо умов прийняття до громадянства України». Ним пропонується внести зміни в процедуру прийняття до громадянства, зокрема, встановлюються нові умови для осіб, які бажають набути громадянство України. Розберемо докладніше.

По-перше, потрібно знання основ Конституції України та історії України. Це одна з нових умов прийняття до громадянства. Полягає вона в тому, що іноземець або особа без громадянства повинні будуть скласти іспит з основ Конституції України та історії України. Порядок складання такого іспиту буде встановлений Кабінетом Міністрів України.

По-друге, уточняється умова стосовно володіння державною мовою. Так, особи які приймають громадянство мають володіти державною мовою відповідно до рівня, визначеного Національною комісією зі стандартів державної мови. Це означає, що іноземець або особа без громадянства мають мати відповідний документ, який підтвердить володіння державною мовою.

Слід зазначити, що дві нові умови певним чином не будуть поширюватись на деяких осіб. Так, особи, які мають визначні заслуги перед Україною, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України, або які в установленому законодавством України порядку проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України, у тому числі які нагороджені державною нагородою, або які отримали посвідку на тимчасове проживання на підставі частини двадцятої статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», зобовʼязані протягом двох років з моменту прийняття до громадянства України скласти іспити з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою. Для цього, перед прийняттям до громадянства вони подають зобов'язання про складання іспитів з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою. При цьому, порушення такого зобовʼязання є підставою для втрати громадянства України.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.