З 01 жовтня 2022 року в Україні планують розпочати реалізацію програми «Доступна іпотека». Програма націлена на допомогу українцям, які втратили житло, а також підтримку сектору економіки у сфері будівництва.  

Першочергово програма розрахована для 4 категорій громадян, а саме: військослужбовці за контрактом, працівники сектору безпеки та оборони; медичні працівники; педагогічні працівники, а також науковці. 

Ставка кредиту для цих категорій громадян буде складати 3 % річних терміном до 20 років, при мінімальному початковому внеску у розмірі 20 % від вартості житла. Оформити кредит можна буде через портал Дія. 

З 2023 року програму планують розширити і для інших громадян, які потребують покращення житлових умов. Пільговий кредит будуть надавати під 7 % річних,  при першому внеску у розмірі 15 % від вартості житла. 

В рамках програми можна буде придбати житло до 52,5 кв. м загальної площі і додатково 21кв. м на кожного члена сімʼї. 

Ставляться вимоги також до строку, коли житло було введено в експлуатацію та максимально допустимої оціночної вартість 1 кв. м. За умовами програми, передається житло, що перебуває в експлуатації не більше 10 років. Вартість 1 кв. м загальної площі житла, що передається, не може перевищувати опосередковану вартість спорудження житла за регіонами України, визначену Мінрегіоном. 

Житло, придбане по цій програмі, підлягає обов’язковому страхуванню від ризиків пошкодження чи знищення.   

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.