Війна України з російською федерацією зламала плани багатьох людей. Хтось збирався у відпустку, інші шукали нові виклики, а дехто планував упорядкувати свої документи.

Станом на 1 січня 2021 року, за даними Державної служби статистики, в Україні налічується 2 мільйони 703 тисячі людей з інвалідністю. Як відомо, інвалідність підтверджується довідкою МСЕК. Вона, у свою чергу, дає право користатися відповідними пільгами. У багатьох людей закінчення строку дії такої довідки припало на час воєнний дій, а пройти черговий огляд іноді не вбачається за можливе. То що ж робити в такій ситуації, чи означає це те, що особа втрачає інвалідність і, як наслідок, право на користування пільгами? Одразу скажемо – ні.

Постановою КМУ від 30 березня 2022 року № 390 «Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо строку повторного огляду осіб з інвалідністю та продовження строку дії деяких медичних документів в умовах воєнного стану» зазначено, що інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд.

Це означає, що зараз не потрібно повторно проходити медико-соціальну експертизу, щоб продовжити довідку про інвалідність.

Крім того, Постановою КМУ від 08.03.2022 № 225 «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України» було спрощено процедуру встановлення інвалідності. Зокрема, у разі неможливості направлення лікарем або лікарсько-консультативною комісією, в тому числі заочно, осіб з тимчасовою непрацездатністю на медико-соціальну експертизу, рішення щодо продовження тимчасової непрацездатності за її наявності приймається без направлення на медико-соціальну експертизу лікуючим лікарем або лікарсько-консультативною комісією.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.