Пенсійний фонд може призупинити виплату пенсій окремим громадянам. Це стосується, насамперед, тих пенсіонерів, які залишилися на окупованих територіях, а також в зоні бойових дій. Підставою для зупинення нарахування і виплати пенсії є рішення органів Пенсійного фонду України, яке буде прийматися у тому разі, якщо пенсіонер не знімає пенсійні виплати з банківської картки більше 6 місяців поспіль, у тому числі не розраховується карткою в аптеці, магазині тощо. Норма ця не нова, раніше це правило діяло на отримання пенсії на Укрпошті, тобто якщо людина не приходила і не отримувала пенсію 6 місяців і більше, то нарахування і виплата такої пенсії призупинялась.

Пенсійний Фонд мотивує свою позицію тим, що в період воєнного стану особливо гостро стоїть питання контролю за отриманням пенсійних виплат і виплачуючи пенсію Пенсійний Фонд повинен знати, що людина дійсно жива і отримує пенсію. Для поновлення виплати пенсії слід звернутися до органів Пенсійного Фонду та подати відповідну заяву. В такому випадку, людині нараховується і виплачується недоотримана пенсія, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. 

Окрім цього, пенсія може бути призупинена українцям, які виїхали за кордон. Так пенсія призупиняється на весь час проживання за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України. Оскаржити таке рішення можна в судовому порядку. 

У зоні ризику на призупинення виплати пенсій також переселенці, які змінюють місце проживання. Якщо перевірками відповідних служб буде встановлено, що людина не проживає за адресою, за якою вона стала на облік як ВПО, виплата пенсій також може бути призупинена. 

Необхідно пам’ятати, що будь-які дії, рішення чи бездіяльність органів Пенсійного Фонду України можна оскаржити в судовому порядку на протязі 6 місяців з моменту, коли ви дізналися про порушення своїх прав. 

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.