Кілька тижнів нашу країну сколихнула хвиля відключень від електроенергії. У звʼязку з цим значно посилився попит на генераторні установки та акумулятори. Зважаючи на це, ринок зазнав дефіциту генераторів. Тому, виникла потреба у їх закупівлі закордоном.

11 листопада 2022 року набула чинності постанова КМУ від 09 листопада 2022 року, якою скасовано податки на імпорт генераторів.

Зазначеною постановою було включено до Переліку товарів, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита, наступні позиції:

  • електрогенераторні установки;
  • трансформатори;
  • обладнання та пристрої для фільтрування або очищення води;
  • електричні акумулятори, включаючи сепаратори для них;
  • електрична апаратура для комутації або захисту електричних кіл чи для приєднання до електричних кіл або в електричних колах (наприклад, вимикачі, перемикачі, роз'єднувачі, запобіжники плавкі, блискавковідводи, обмежувачі напруги, пристрої для гасіння стрибків напруги, штепсельні вилки і розетки та інші з'єднувачі, коробки з'єднання) для напруги понад 1 000 В;
  • електрична апаратура для комутації або захисту електричних кіл чи для приєднання до електричних кіл або в електричних колах (наприклад, вимикачі, роз'єднувачі, перемикачі, реле, запобіжники плавкі, пристрої для гасіння стрибків напруги, штепсельні вилки і розетки, патрони для ламп та інші з'єднувачі, коробки з'єднання) для напруги не більш як 1 000 В;
  • з'єднувачі для оптичних волокон, волоконно-оптичних джгутів або кабелів;
  • пульти, панелі, розподільні щити;
  • ізолятори.

Це означає, що вищенаведені товари іноземного походження, при їх ввезенні в Україну, будуть звільнені від оподаткування податком на додану вартість та від сплати ввізного мита.

Водночас лід зазначити, що особи які здійснюють ввезення таких товарів, мають податидокументи про відповідність, передбачені технічними регламентами, дія яких поширюється на такі товари, а на товар нанесено знак відповідності технічним регламентам згідно з правилами та умовами його нанесення, визначеними у таких технічних регламентах, або подано повідомлення Міненерго про введення в обіг таких товарів, стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.