У зв’язку з агресивною війною рф проти України більшість з нас почало займатись благодійною діяльністю та волонтерством. Зокрема, для допомоги своїм рідним, друзям, знайомим та просто тим, хто цього потребує, небайдужі люди відкривають різноманітні збори коштів з проханням зробити переказ на свою особисту банківську картку. Однак, у такій ситуації виникають питання щодо того, як трактувати подібні перекази та чи потрібно сплачувати з них податки.

Для вирішення цього питання Верховна Раду України ухвалила закони, щоб спростити процедуру звільнення від оподаткування коштів, зібраних та витрачених для підтримку Збройних сил України та інші потреби. 

По-перше, до оподатковуваного доходу осіб, внесених до Реєстру волонтерів, не включатиметься сума отриманої благодійної допомоги, якщо в період воєнного і надзвичайного стану вона витрачена на користь учасників бойових дій по всій Україні, працівників цивільного захисту та членів їхніх сімей, вимушених переселенців із зон бойових дій по всій Україні. Закон працює до кінця 2022 року, тому до його закінчення радимо всім зареєструватись у Реєстрі волонтерів для того, щоб звільнити від оподаткування зібрані і витрачені на ЗСУ кошти.

По-друге, спрощена процедура потрапляння до Реєстру волонтерів. Тепер це можна зробити через «Дію» онлайн не отримуючи довідку з банку та не подаючи копію ідентифікаційного коду, як це було раніше.

По-третє, звільняється від оподаткування весь рік, починаючи з 24 лютого і до моменту реєстрації волонтера в Реєстрі, а не тільки зібрана і витрачена після реєстрації сума.

Вважаємо, що зазначені зміни спростять волонтерську та благодійну діяльність від зайвої звітності та стимулюють її подальший розвиток у такий необхідний для України час.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.