Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов чоловіка про визнання протиправною відмови територіального центру комплектування та соціальної підтримки надати йому відстрочку від призову за мобілізацією у зв’язку з тим, що останній мав статус призовника.

Як зазначив суд у своєму рішенні, частина перша статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначає випадки, за яких не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов`язані. Частина друга цієї ж статті визначає випадки (до яких відносяться і здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти), за яких не підлягають призову не лише військозобов'язані, а взагалі всі громадяни.

Виходячи з вищезазначеного, суд робить висновок, що станом, на час виникнення спору позивач не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, оскільки є студентом денної форми здобуття освіти. Таким чином, відповідач протиправно відмовив у видачі позивачеві довідки за встановленою формою про надання відстрочки від призову за мобілізацією.

Вимоги позивача про зобов`язання військкомат надати відстрочку від призову за мобілізацією на підставі ст. 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», та надати відповідну довідку належать до задоволення, як похідні.

Разом з тим, вимоги позивача в частині порядку заповнення посвідчення про приписку до призовної дільниці до задоволення не належать, оскільки, на думку суду, це є дискреційні повноваження відповідача.

Щодо вимоги позивача про зобов`язання відповідача надати дозвіл на виїзд за кордон суд зазначає, що в цій частині позовні вимоги до задоволення не належать, оскільки повноваження щодо вирішення питань пропуску через державний кордон України покладено на органи Державної прикордонної служби, а не центри комплектування та соціальної підтримки.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.