За повідомленням Міноборони, з 1 грудня розпочнеться процес оформлення документів для підтвердження статусу учасника бойових дій.

Міністерством юстиції України здійснено державну реєстрацію Наказу Міністерства оборони України від 10 листопада 2022 року № 369 «Про затвердження Положення про комісії Міністерства оборони України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни та вирішення спірних питань щодо зарахування окремих періодів служби до вислуги років та Інструкції про порядок видачі в Міністерстві оборони України посвідчень учасника бойових дій, нагрудних знаків «Ветеран війни – учасник бойових дій» та листів талонів на право одержання ветеранами війни проїзних квитків з 50-відсотковою знижкою їх вартості».

Наказом передбачено, що у Міноборони, ЗСУ, ГУР МО та ДССТ формуються та починають роботу Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій військовослужбовців Збройних Сил України, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, за умови виконання ними особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань, проведення розвідувальних заходів, зокрема які отримали поранення, контузії, каліцтва.

Отримати статус УБД можна трьома способами:

1) за зверненням командира частини, який централізовано подає відповідній комісії документи на підлеглих військовослужбовців.

Надалі, командир військової частини організовує видачу отриманих посвідчень учасників бойових дій особисто військовослужбовцям.

2) за особистим зверненням військовослужбовця, який самостійно збирає документи та подає їх до відповідної комісії.

Для цього, спочатку військовослужбовець має звернутися з рапортом до командира військової частини про надання йому комплекту документів, які є підставою для надання йому статусу учасника бойових дій за виконання ним особисто або у складі військової частини, установи та закладу бойових завдань.

3) за особистим зверненням особи, яка звільнена з військової служби, через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Так, особа подає відповідний комплект документів у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, після чого останній направляє оформлений комплект документів на розгляд відповідної комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.