01 грудня 2022 року Верховною Радою України було прийнято у другому читанні законопроект № 7441-1, який дозволить у майбутньому списання кредитів на житло та транспортні засоби, які були пошкоджені або зруйновані під час війни.

На призупинення виплат по кредитах мають право фізичні особи-позичальники кредитів на рухоме/нерухоме майно, яке через війну:

  • опинилося на тимчасово окупованій території або на території активних бойових дій;
  • пошкоджене або знищене внаслідок воєнних дій.

За наявності підтверджуючих документів позичальники можуть отримати у кредитора призупинення платежів по кредиту.

Також передбачається списання (прощення) кредиту на житло. На списання заборгованості мають право позичальники, у яких нерухомість знищена внаслідок війни.

У другому читанні законодавець прибрав обмеження щодо площі нерухомого майна (квартира, житловий будинок). Проте є певні нюанси:

  • станом на 23 лютого 2022 року нерухомість має бути єдиним місцем проживання сім’ї позичальника;
  • станом на 23 лютого відсутня прострочена заборгованість за кредитним договором;
  • метою отримання кредиту згідно договору є придбання, реконструкція чи будівництво такого нерухомого майна.

Для того, щоб скористуватися такою можливістю, потрібно подати кредитору заяву про призупинення/прощення грошового зобовʼязання з підтверджуючими документами. Термін подачі таких заяв – період дії воєнного стану та 90 днів після його припинення.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.