У зв’язку з воєнними діями, відсутністю мобільного зв’язку та інтернету не всі мають змогу своєчасно надавати показники лічильника за спожиту електроенергію.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вирішила, що у разі відсутності фактичних показів лічильника електроенергії буде застосовуватися понижуючий коефіцієнт.

Рішення ухвалено з метою захистити споживачів в умовах виникнення надзвичайної ситуації в Об’єднаній енергетичній системі України та вимушеного обмеження в споживанні електричної енергії, спричиненого збройною агресією РФ.

Зокрема, у зв’язку з аварійними та стабілізаційними відключеннями, об’єктивно виникають ситуації, коли технічно неможливо передати покази лічильників, при цьому обсяги середньодобового споживання очікувано зменшуються, зазначає регулятор.

З метою унеможливлення проведення нарахувань за неспожиту побутовими споживачами електричну енергію» оператори систем розподілу повинні застосувати у разі відсутності фактичних показів лічильника понижуючого коефіцієнта споживання електричної енергії під час визначення середньодобового обсягу споживання електричної енергії індивідуальним побутовим споживачам у розрахунковому місяці.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.