Війна стала викликом не лише для суспільства, а й для судової системи. Незважаючи на активні бойові дії, суди продовжували працювати та відправляти правосуддя. Щоденна кропітка робота усіх учасників судового процесу — це наш спільний вклад в перемогу. Тож під час завершуючої сесії ХІ Судовий форум за модерації Романа Чумака, керуючого партнера Юридична компанія "Арес", національного експерта EU Project Pravo-Justice, ми поговорили про особливості розгляду окремих категорій справ під час воєнного стану.

Складна економічна ситуація та необхідність забезпечити роботу держави в умовах воєнного стану зумовила виникнення нових судових спорів щодо реквізиції майна. Хоча механізм вилучення майна існував і раніше, але лише практичне його застосування показало усі його переваги та недоліки, про які розказав Олексій Колток, радник Sayenko Kharenko.

Сергій Жуков, суддя судової палати для розгляду справ про банкрутство КГС Верховний Суд, окреслив особливості процедури банкрутства. А Ганна Коломієць, суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, піднялапитання розгляду справ про опіку та усиновлення в умовах війни.

Варто зазначити, що особливо гостро проблеми воєнного часу відчуваються у виконавчих провадженнях. Тож про виконання судового рішення в умовах війни, що має свої особливості, розказали Приватний виконавець Авторгов Андрій Миколайович та Дамір Сіте, міжнародний експерт Проєкту ЄС «Право-Justice». 

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.