У зв’язку з агресивною війною рф проти України значна кількість населення фізично не має можливості своєчасно, тобто, протягом 3 місяців з дня досягнення пенсійного віку, звернутись до ПФУ з заявою про призначення пенсії, що, в свою чергу, впливає на їхній соціальний захист.

Станом на зараз, людина повинна звернутись до ПФУ з заявою про призначення пенсії протягом 3 місяців з дня досягнення пенсійного віку, щоб пенсія була призначена з наступного дня після дня народження особи. Якщо людина пропускає цей 3-місячний строк, те пенсія призначається з дня подачі документів, а отже, як мінімум 3 місяці пенсії людина втрачає.

Для вирішення цього питання у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект № 8198 від 10.11.2022. Українцям, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, де ведуться бойові дії, пенсії призначатимуть з дня досягнення пенсійного віку незалежно від того, коли звернулась людина за пенсією..

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, та територій, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, має визначатись Кабінетом Міністрів України.

Сподіваємось, що даний Законопроект буде якнайшвидше ухвалено, що забезпечить соціальну захищеність пенсіонерів.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.