Дякуючи роботі Донбаської регіональної ради з реформ правосуддя, що працює за підтримки проекту EU Pravo-Justice, мав нагоду прийняти участь в обговоренні правових викликів роботи волонтерів у воєнний час.

Тема моєї доповіді стосувалась юридичних аспектів роботи волонтерів в Україні та включала в себе наступні питання:

  • Реєстрація волонтерської діяльності;
  • Перевезення гуманітарних вантажів у межах України;
  • Перетин кордону волонтерами.

Під час свого виступу я зупинився на найбільш проблемних питаннях оформлення волонтерської діяльності, а саме питаннях вибору форми роботи волонтерів: індивідуальна робота з реєстрацією так званого «волонтерського рахунку», або діяльність через благодійну організацію.

Також, я розповів про складнощі в роботі волонтерів щодо оформлення документації на благодійну допомогу, а також аспекти притягнення до відповідальності волонтера.

Не оминув увагою і перетин кордону волонтерами для доставки гуманітарних вантажів. Це є досить складним питанням, оскільки стосується перетину державного кордону в умовах воєнного стану. Тому, процедура оформлення дозволу на перетин кордону та порядок його перетинання також були розкриті під час докладу.

Закритий формат дискусії дозволив усім учасникам відверто обговорити проблеми та сформувати свої пропозиції щодо удосконалення законодавства, які за наслідком роботи будуть направлені ключовим стейкхолдерам.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.