Мешканці п'ятиповерхівки на вулиці Свободи, 11/13, в який восени влучила російська ракета, не згодні з рішенням місцевої влади демонтувати будинок і вимагають його відновлення. Вони впевнені: будівлю можна реконструювати та посилаються на результати експертизи, яку замовили власним коштом. 

Частина квартир придатні до проживання, якщо відновити комунікації, вважають мешканці.

Адвокат, керуючий партнер АТ «Юридична компанія “АРЕС» Роман Чумак, надав виданню "Накипіло" коментар з цього питання:

«Якщо будинок підлягає знесенню, переобладнанню в нежилий фонд або ж будівля загрожує обвалом, людей можуть виселити з будинку за взаємної згоди або ж у судовому порядку.

При цьому громадяни, яких виселяють з осель державного та громадського житлового фонду, мають право на нові благоустроєні квартири в межах міста або іншого населеного пункту, де розташований будинок. 

Мешканцям, які займали окрему квартиру, повинно бути надано окрему квартиру. Якщо людина займала більш як одну кімнату, їй надається жиле приміщення, що складається з того ж числа кімнат. За розміром жиле приміщення має бути не меншим за те, яке займав мешканець, однак у межах норми жилої площі

Питання виселення та забезпечення альтернативним житлом має вирішувати місцева влада».

Адвокат пояснив, що для оскарження рішення Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки у мешканців є два шляхи: 

  • або подати позов до адміністративного суду;
  • або направити скаргу до Регіональної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (КТЕБ) щодо її рішення.

Подати скаргу в регіональну комісію на її рішення можна протягом року, але не пізніше ніж місяць з дня, коли людина дізналася про це рішення.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлено шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Стаття https://nakipelo.ua/znesennia-budynku-v-tsentri-kharkova-sproba-pobuduvaty-novyj-tts-chy-neobkhidnyj-demontazh-neprydatnoho-zhytla

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.