На деокупованих територіях люди, повернувшись додому, массово стикаються з тим, що їм приходять багатотисячні рахунки за газ, світло і воду за період окупації їх населеного пункту. Реальної допомоги від місцевої влади з цим питанням люди отримати не можуть, а комунальні служби лише кивають один на одного.

73-річний Леонід Щибря — краєзнавець з Ізюмщини.

За ізюмськими мірками, чоловіку пощастило — будинок вцілів, а от гараж зруйновано.

Пан Леонід був вкрай здивований, коли за всі місяці окупації отримав платіжки — лише за світло понад 2500 грн, а також за газ — 4047 грн.

Коментуючи дану ситуацію для програми "Вікна-новини", адвокат, керуючий партнер АТ «Юридична компанія “АРЕС» Роман Чумак зазначив, що у випадку, якщо така територія була тимчасово окупованою, або людині послуги не надавалися, то відсутня необхідність і обов‘язок споживача сплачувати за ненадані послуги.

Водночас, дана проблема вже набула законодавчого врегулювання. Так, 21 квітня 2023 року Кабінетом Міністрів України затверджено постанову № 390, яка забороняє стягувати із громадян заборгованість за житлово-комунальні послуги, утворену після 24 лютого 2022 року.

Заборона поширюється на території, де ведуться бойові дії та території, тимчасово окуповані РФ, відповідно до встановленого Мінреінтеграції переліком.

Йдеться про осіб, які були змушені покинути свої домівки й евакуювалися у більш безпечні регіони.

Споживачі мають надати постачальнику комунальних послуг або управителю багатоквартирного будинку документи, що підтверджують їх відсутність у будинку. Це перш за все довідка внутрішньо переміщеної особи, документ про тимчасовий прихисток в іноземній державі або документи з роботи, щодо лікування, навчання, проходження військової служби. Новина за посиланням.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.