Право на здійснення підприємницької діяльності є одним із конституційних прав громадянина України. Зокрема, згідно зі статтею 42 Конституції кожен має право на підприємницьку діяльність, не заборонену законом. Однак зайняття підприємницькою діяльністю вимагає певної організаційної форми. Таких форм безліч, але більш простою для відкриття та ведення бухгалтерії можна вважати форму приватного підприємства (ПП).

Згідно із визначенням ПП – це суб’єкт господарської діяльності, який має статус юридичної особи. Таке підприємство здійснює свою діяльність на підставі приватної власності як фізичних осіб (громадян України, осіб без громадянства, іноземців), так і юридичних осіб.

Засновувати приватне підприємство може необмежена кількість фізичних осіб або ж одна юридична особа. Однією з особливостей ПП є те, що у законодавстві відсутні вимоги до статутного фонду ПП. Статутний фонд може дорівнювати навіть одній гривні. Частки участі кожного засновника у приватному підприємстві неподільні, якщо інше не передбачено в статутному документі.

І ще одна дуже важлива відмінність від товариства з обмеженою відповідальністю, товариства, товариства з додатковою відповідальністю, приватного акціонерного товариства та публічного акціонерного товариства – приватні підприємства можуть засновувати юридичні особи із одним засновником, що заборонено у перерахованих вище товариствах.

У разі банкрутства засновники приватного підприємства, як і засновники, наприклад, товариства з обмеженою відповідальністю, несуть відповідальність тільки майном приватного підприємства або товариства. Порядок діяльності приватних підприємств регулюється Господарським кодексом.

Також важливою рисою приватного підприємства на відміну від інших організаційно-правових форм є те, що структура управління ПП ніде не закріплена на законодавчому рівні і може ґрунтуватися лише на бажанні засновника. Управління приватним підприємством здійснюється відповідно до установчих документів (статут підприємства, установчий договір).

Для реєстрації ПП вам необхідно:

 • визначитися із назвою ПП;
 • визначити основні види діяльності такого підприємства (КВЕД);
 • установити розмір статутного капіталу ПП і співвідношення часток учасників;
 • визначити місцезнаходження підприємства.

Місцезнаходженням (юридичною адресою) приватного підприємства може бути місце проживання одного із учасників або адреса фактичного перебування офісу підприємства. Можливі також варіанти купівлі юридичної адреси. У разі необхідності ми можемо надати послугу з пошуку юридичної адреси;

 • до початку процедури реєстрації ПП вам необхідно визначитися, хто буде директором підприємства;
 • обрати найбільш підходящу систему оподаткування.

Наші юристи допоможуть вам обрати найоптимальнішу систему оподаткування залежно від передбачуваних видів діяльності.

У разі, якщо засновником є юридична особа, додатково необхідно надати таку інформацію:

– щодо структури власності засновників – юридичних осіб, яка дає можливість установити фізичних осіб – власників суттєвої участі цих юридичних осіб і містить такі дані: П. І. Б. (за наявності), країну громадянства, серію та номер паспорта громадянина України або паспортний документ іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);

– про кінцевого вигодонабувача (вигодонабувачів) юридичної особи, в тому числі про кінцевого вигодонабувача (вигодонабувачів) їхніх засновників, якщо засновник – юридична особа, а саме: П. І. Б. (за наявності), країна громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності).

Юридична компанія «АРЕС» надає таку послугу, як реєстрація ПП «під ключ».

Для реєстрації ПП необхідні такі документи:

 • Ксерокопія паспорта засновника (засновників) – 1, 2 і 11 сторінки.
 • Ксерокопія ідентифікаційного номера засновника (засновників).
 • Ксерокопія паспорта керівника – 1, 2 і 11 сторінки.
 • Ксерокопія ідентифікаційного номера керівника.
 • Довіреність на право здійснення реєстрації ПП на ім’я нашого співробітника.

На вимогу клієнта компанія може здійснювати передачу документів поетапно.

Заощаджуйте час і кошти – довіртеся нам!

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.