Плануючи припинити діяльність юридичної особи, необхідно задуматися про процедуру проведення його ліквідації. Перевага ліквідації полягає в тому, що її проведення дає впевненість у відсутності претензій як з боку можливих кредиторів, так і контролюючих органів на майбутнє.

Початок ліквідаційної процедури полягає у прийнятті відповідного рішення загальними зборами засновників. На загальних зборах затверджують ліквідаційну комісію або одноосібного ліквідатора, порядок проведення ліквідації, порядок і терміни заявлення кредиторами вимог. Рішення загальних зборів подається державному реєстратору, який вносить до реєстру інформацію про початок ліквідації підприємства.

Після реєстраційної процедури розпочинається етап взаємодії з кредиторами, а також проведення перевірок органами державної влади, а саме податковою службою, пенсійним фондом, центром зайнятості, фондами соціального страхування тощо.

Для ініціації перевірки необхідно подати заяву до відповідного органу, після чого призначать інспектора, який проводитиме перевірку. Саме він складе список документів, необхідних для проведення перевірки.

Слід зазначити, що у певних випадках відсутність деяких документів може негативно позначитись на процедурі перевірки. Наприклад, це може потягти за собою неможливість проведення перевірки, крім випадків пояснення причин відсутності документів, аж до накладення штрафів.

До речі про штрафи. Практично кожна перевірка супроводжується винесенням рішень про накладення штрафу за ті чи інші порушення (наприклад, неподання або несвоєчасне подання декларації, відсутність інформації про виплату заробітної плати співробітникам і таке інше).

Результат будь-якої перевірки закінчується оформленням акту, де будуть вказані всі порушення, що були виявлені. Швидкість оплати штрафу за порушення безпосередньо залежить від терміну видачі довідок про відсутність заборгованості перед бюджетами та фондами.

Після задоволення всіх вимог кредиторів, закінчення перевірок органами державної влади й отримання довідок необхідно здати установчі, бухгалтерські та кадрові документи до архівних установ.

Останнім етапом у ліквідації підприємства є звернення до державного реєстратора із заявою встановленої форми, довідкою архівної установи про здавання документів на збереження та довідками про відсутність заборгованості. Результатом буде внесення до реєстру запису про припинення діяльності юридичної особи.

Юридична компанія «АРЕС» не перший рік успішно займається супроводом процедури ліквідації різних компаній. Наші фахівці звільнять вас від необхідності відвідування органів державної влади в питаннях проведення перевірки.

Ми пропонуємо такі послуги:

  • консультації з питань ліквідації;
  • підготовка документів (протоколи, рішення) для проведення ліквідації;
  • супровід процедури ліквідації «під ключ».
© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.