Під час реєстрації деяких видів юридичних осіб потрібне підтвердження його складу, а саме підтвердження складу засновників. Однак, як свідчить практика, не завжди вказаний склад засновників зберігається і потрібно його змінювати. Зміна складу засновників може здійснюватися у двох формах: вхід/вихід до/зі складу засновників або шляхом купівлі/продажу корпоративних прав.

Слід із особливою увагою ставитися до цієї процедури, оскільки вона не з простих, має купу нюансів, які можуть завадити подальшій реєстрації таких змін, що, в свою чергу, вплине на господарську діяльність юридичної особи.

Щоб трохи прояснити процедуру, необхідно відзначити, що вона передбачає два етапи. Перший етап містить укладання договору купівлі-продажу, а також засвідчення підписів сторін на акті приймання-передачі нотаріусом. Крім того, цей етап може бути здійснений шляхом нотаріального засвідчення заяви про вихід зі складу засновників і про передачу своєї частки іншій особі.

До другого етапу належить державна реєстрація змін відомостей про бенефіціарів власників. Другий етап може вміщувати реєстрацію нової редакції статуту, але це потрібно лише в тому випадку, якщо в статуті прописані відомості про учасників.

Під час проходження цієї процедури на першому етапі вам буде потрібно надати такі документи:

  • наявність підтвердження оплати реєстраційного збору за реєстрацію змін (квитанція, чек);
  • один із документів – засвідчений нотаріусом акт приймання-передачі, заява про вихід учасника, засвідчена нотаріусом, або засвідчений у нотаріальному порядку протокол загальних зборів (у разі виключення померлого учасника або юридичної особи, що припинилася);
  • заповнену реєстраційну картку, необхідну для проведення державних змін.

Після подолання першого етапу й у разі переходу до другого реєстратору необхідно надати такий пакет документів:

  • наявність підтвердження оплати реєстраційного збору за реєстрацію змін (квитанція, чек);
  • заповнена реєстраційна картка, необхідна для проведення державних змін;
  • оновлена (нова) редакція статутного документа юридичної особи.

Як ми бачимо, процедура нескладна, проте назвати її простою теж не можна. До того ж вона вимагає чимало часу і не терпить будь-яких помилок на будь-якому етапі, саме тому юридична компанія «АРЕС» рекомендує звертатися до фахівців нашої компанії.

Наші послуги:

  • надання консультацій з питань зміни складу засновників;
  • підготовка необхідного комплекту документів;
  • оформлення зміни засновників юридичної особи;
  • надання інших додаткових послуг.
© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.