Місцезнаходження – одна із основ для будь-якої юридичної особи. Саме орієнтуючись на адресу юрособи, відбувається листування та спілкування з органами державної влади, контрагентами, а також здійснюються справи щодо, наприклад, судового розгляду.

Для початку слід визначитися, що ж таке юридична адреса? Офіційно цей термін не вживається, але те, що під ним мається на увазі – це адреса реєстрації підприємства. Відповідно до статті 93 Цивільного кодексу України «місцезнаходження юридичної особи – це фактичне місце здійснення діяльності або розміщення офісу, з якого здійснюється щоденне керування діяльністю юридичної особи (в якому переважно перебуває керівництво) та здійснюється управління та облік».

Іншими словами, вищевказана норма українського законодавства свідчить про те, що перед реєстрацією компанії вам необхідно, передусім, отримати юридичну адресу. Таким чином, для реєстрації підприємства необхідне приміщення, місце, в якому буде зареєстровано юридичну особу.

Як ми всі розуміємо, бувають ситуації, коли необхідно здійснити переїзд із одного приміщення в інше, можливо в сусіднє, на сусідній вулиці, а іноді й в іншому місті. У такому випадку необхідно змінити адресу юридичної особи на нову або ж постійно перевіряти пошту попереднього адреси, адже вся кореспонденція приходитиме саме туди, що може потягти за собою певні складнощі, починаючи з відображення на карті та закінчуючи неприємностями в судових розглядах і проблемами з державою.

Для того щоб розпочати процедуру зміни юридичної адреси, необхідно звернутися до державних реєстраторів або нотаріуса із таким пакетом документів:

1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР;

2) нотаріально засвідчена копія оригіналу рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни (в разі, якщо місцезнаходження юридичної особи зазначене в його установчих документах);

3) документ, який підтверджує сплату адміністративного збору;

4) установчий документ юридичної особи в новій редакції (у разі внесення змін, що містяться в установчому документі).

Важливо пам’ятати, що такі документи можуть бути подані як у паперовому, так і в електронному вигляді. Крім того, ви маєте можливість подати документи через свого представника, однак тоді необхідно буде додатково подати примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) документа, який підтверджує повноваження такого представника.

У разі якщо ви не бажаєте витрачати свій дорогоцінний час або боїтеся отримати відмову щодо зміни юридичної адреси, ви можете звернутися за допомогою до ЮК «АРЕС», де фахівці з багаторічним досвідом зроблять цю процедуру за вас.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.