Для розрахунково-касового обслуговування під час здійснення господарської діяльності суб’єктів господарювання необхідно вибрати банківську установу та відкрити в ній рахунок.

Нормативні документи, які регулюють зазначену практику:

– Інструкція від 03.11.2003 р. № 492;

– Господарський кодекс України від 16.01.2003 р. № 436- IV;

– ЗУ від 05.04.2001 р. № 2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».

Суб’єкти господарювання самостійно мають обрати банк і за всіма видами операцій можуть користуватися послугами одного або декількох комерційних банків. Види рахунків, які суб’єкт господарської діяльності може відкривати в банку, залежать від правового статусу і характеру діяльності. Можуть бути поточні, бюджетні депозитні (вкладні) та деякі інші рахунки. Поточні рахунки відкриваються підприємствами всіх видів і форм власності проведення розрахунків за всіма видами їхньої діяльності.

Види діяльності, якими може займатися підприємство, перераховані в його статуті або в документі, що його замінює. Законодавством та інструкціями НБУ передбачено, що кожне підприємство має право відкрити по одному рахунку в національній та іноземній валюті в двох установах банку. Вимоги щодо відкриття рахунку та його функціонування передбачені в договорі, який укладається між банком і його клієнтом, та не повинні суперечити вимогам Інструкції № 492.

Банки повинні на підставі документів в установленому законодавством України порядку ідентифікувати клієнтів – власників рахунків, представників власників рахунків осіб, які відкривають рахунки на користь третіх осіб. Ідентифікація проводиться з метою запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Для відкриття поточного рахунку підприємство (юридична особа) надає установі банку документи, передбачені Інструкцією № 429.

До юридичних послуг з відкриття банківських рахунків входять консультування щодо процедури відкриття рахунку, положень договору про відкриття банківського рахунку, процедурних дій з відкриття рахунку.

Команда «АРЕС» – це професійні юристи, які надають послуги в Харкові й по всій Україні. Однією з наших переваг є можливість звернення онлайн через інтернет. Ви можете приїхати до нас в офіс особисто або поставити питання у режимі онлайн. Команда «АРЕС» працює швидко та якісно. Захистіть себе від можливих неприємних ситуацій у майбутньому – замовте юридичний супровід з відкриття банківського рахунку.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.