Плануючи займатися господарською діяльністю в Україні, необхідно визначитися, в якій формі це буде відбуватися. Фактично понад 90% відсотків господарської діяльності здійснюється або за допомогою фізичної особи – підприємця (далі – ФОП), або товариства з обмеженою відповідальністю. Більш детально зупинимося на питанні реєстрації ФОП.

Реєстрацію ФОП можна здійснити у будь-якого приватного нотаріуса, який під’єднаний до Реєстру юридичних і фізичних осіб – підприємців, або безпосередньо у державного реєстратора. На практиці реєстрація відбувається досить швидко – 1–2 дні.

Законодавство не вимагає від фізичної особи подання значного комплекту документів. Усе зводиться лише до паспорта, ідентифікаційного коду та відповідної заяви.

Однак перед поданням документів слід визначитися, якою діяльністю ви плануєте займатися. Для цього необхідно скласти перелік основних видів діяльності згідно з КВЕД 2010 року. Далі в заяві про реєстрацію потрібно вказати основний і другорядний види діяльності. При цьому другорядних видів може бути декілька, оскільки законодавство не встановлює максимальних меж.

Також важливим є вибір системи оподаткування, оскільки від цього залежатиме розмір сплачуваних податків. Це може бути загальна система (ставка податку – 18% від доходів) або спрощена система – 1-а, 2-а і 3-я групи (ставка податку для 1-ї групи – не більше 10% розміру прожиткового мінімуму; для 2-ї групи – не більше 20% розміру мінімальної заробітної плати; для 3-ї групи – 3% від доходу у разі сплати ПДВ або 5% від доходу у разі включення ПДВ до складу єдиного податку).

Повертаючись трохи назад, слід ураховувати, що вибір видів діяльності також потрібно погоджувати із системою оподаткування, на якій відбуватиметься діяльність. Наприклад, деякі КВЕДи заборонені на спрощеній системі оподаткування. Зловживання цим може потягти за собою втрату права застосовувати спрощену систему. Таким чином, до цього питання необхідно підходити ґрунтовно.

Зареєструвавшись ФОП, особі необхідно звернутися до податкової для реєстрації книги обліку доходів. У ній потрібно відображати всі доходи від здійснення господарської діяльності. Неведення книги обліку доходів може потягти за собою адміністративну відповідальність – штраф від 51 до 136 гривень.

Також деякі види діяльності вимагають отримання відповідної ліцензії. Наприклад, для торгівлі алкогольними напоями необхідно звернутися до податкової служби для отримання ліцензії. Тому перед тим, як здійснювати будь-яку діяльність, краще проконсультуватися у юриста.

Виконавши всі перераховані вище етапи, можна спокійно займатися господарською діяльністю, але при цьому не забувати своєчасно сплачувати податки та здавати звітність.

Юристи юридичної компанії «АРЕС» нададуть вам повний комплекс послуг, пов’язаних із реєстрацією ФОП. Ми проконсультуємо вас із питань реєстрації, допоможемо визначитися з видами діяльності, зареєструємо ФОП і подамо необхідні документи до податкової служби. Також із метою вибору оптимальної системи оподаткування, допомоги в складанні й поданні звітності, ми надамо вам послуги з бухгалтерського супроводу вашої діяльності «під ключ».

Вартість реєстрації ФОП становить 1000 грн.[1]

Додаткові послуги:

Юридична компанія «АРЕС» за необхідності надасть послуги з бухгалтерського супроводу вашої діяльності «під ключ»! Більш детально про вартість щомісячного бухгалтерського обслуговування можна уточнити у фахівців нашої компанії.

[1] Юридична консультація з питань реєстрації ФОП надається безкоштовно за умови укладення договору на реєстрацію ФОП.

Окремо оплачується вартість нотаріального оформлення довіреності. До вартості не включені послуги з відкриття розрахункового рахунку в банку та виготовлення печатки.

© Юридична компанія "АРЕС". Всі права захищені. Використання матеріалів і новин сайту дозволяється за умови посилання на www.areslex.com. Обов'язковою є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання в будь-якому абзаці на цитовану статтю або новину.